Adriaan van Erp

geboren: 18 augustus 1939
Posities elftal: links-binnen, linkshalf en laatste man
Been: links

IN HET KORT!

Adriaan heeft vanaf 1951 tot en met 1955 in de jeugd van Berghem Sport gespeeld. Opvallend was, dat hij meteen in de B1 speelde, terwijl hij in het 1e jaar pas 12 jaar oud was! Een C1-elftal was er toen niet. Vervolgens speelde hij maar 1 jaar in de A1! In 1955 ging hij als 16-jarige naar de senioren. Tot 1978 speelde hij in het eerste van Berghem Sport. Hij werd met het 3e en met het 1e kampioen. Dat was wel het bekendste en mooiste kampioenschap in 1962 in de historie van Berghem Sport!

JEUGD BERGHEM SPORT

1951 – 1954 Berghem Sport B1
1954 – 1955 Berghem Sport A1 (Toon Klerks en Jo Boeijen)

Selectie BERGHEM SPORT

Van 1955 tot en met 1978
1955-1963 Antoon Morsink (Oss)
1963-1967 A. Vos (Den Bosch) / A. v.d. Donk (Oss)
1967-1969 T. Kaufman (Nijmegen)
1968-1970 M. Lakenberg (Nijmegen)
1970-1973 B. Lejeune (Oss)
1973-1975 M. Brands (Berghem) / J. Bloks (Oss)
1975-1978 Theo v.d. Heuvel (Oss)

Niet-Selectie Berghem Sport
-

JVC Cuijk was kampioen met links Adriaan als aanvoerder en rechts trainer Morsink.

Berghem Sport in de 60-jaren. Staand Lee Gijsbers, Willie Bloem, Henk v.d. Sloot, Tini Brands, Adriaan van Erp en Tini Loeffen. Zittend: Mies Boeijen, Jan Akkermans, Jan van Schaijk, Hendrik Gijsbers en Jan Boeijen.

Kampioenschappen

1961-1962 Kampioenschap Berghem Sport 1
1967-1968 Kampioenschap Berghem Sport 3

Promoties:
-

Berghem Sport 1 kampioen '61-'62
Kampioensfeestje 1962
Berghem Sport 3 kampioen '67-'68
Regio-elftal met Adriaan, Tini Brands, Jo van Hintum en Piet Bokmans.
Combinatie-elftal met Adriaan en Tini Brands
Regio-elftal met Adriaan, Jo van Hintum en Piet Bokmans

Weetjes

- In 1955 speelde hij met de A1 in de finale van Bisschop-beker. Op een neutrale terrein in Herpen verloren ze net met 2-1 tegen JVC uit Cuijk. Jan van Rodijnen scoorde het tegendoelpunt.
- Met 16 jaar maakte hij in 1955 zijn debuut in het eerste elftal van Berghem Sport!
- Van 1963 tot 1978 was hij aanvoerder van Berghem Sport 1.
- Adriaan werd gekozen in het elftal van de eeuw! Zoon Frank van Erp zit ook in het elftal van eeuw en lid van de Club van 100. Zoon Benno heeft ook jaren in het 1e van Berghem Sport gespeeld.
- Hij heeft bij Berghem Sport 1 in alle linies gespeeld. In de voorhoede (links-binnen), op het middenveld (linkshalf) en in de verdediging (laatste man).
- Hij heeft nooit in de niet-selectie gespeeld, maar voetbalde altijd mee in het veteranen-toernooi samen met Adriaan Hendriks, Giel de Looijer en Piet v.d. Vondevoort. Ook deed hij soms mee met Berghem Sport 3 met Theke en Theo Brands en vierde in 1968 het kampioenschap.
- Adriaan werd meerdere keren geselecteerd voor diverse regio-elftallen (zie foto's) met andere Berghem Sporters. In 1963 kreeg hij daarvoor een medaille van het Rode Kruis!

Anekdotes

- In 1951 was Adriaan 12 jaar oud en wou lid van Berghem Sport worden. Hij ging naar Jo Boeijen (prins en de vader van Henk Boeijen) in de Kapelaan Kitselaarstraat. Jo zat achter een klein tafeltje in een schuurtje. Daar werden de formulieren ingevuld. Op deze manier werd men toendertijd zo ingeschreven.
- Heb jij een keer gevoetbald met een voetbal met veters? Adriaan wel. In de 50-jaren speelde men met zo'n bal. De veters werden vastgemaakt met een dikke knoop. Als je bijvoorbeeld in de muur stond en kreeg je de bal op de knoop op je hoofd, dan had je hele zondag hoofdpijn!
- In de jaren 60 speelde Berghem Sport in geel met blauwe shirt, zoals die shirts van tegenwoordig. Shirts kregen ze van de club, maar witte broeken, sokken en votbalschoenen moeten ze zelf kopen. Een echte supporter van Berghem Sport, Harry Vos uit Tuureind, kocht toen Quick-voetbalschoenen t.w.v. 30 gulden voor Adriaan. Dan kon hij zeker meedoen in het 1e van Berghem Sport!
- Toen Adriaan 20 jaar was, zat hij in Oirschot in dienst. Ook op de zondag! Dus mee voetballen kon hij niet, hij had immers geen auto om op en neer te rijden. Maar het werd geregeld, hij kreeg toen een echte prive-chauffeur! Op de zondag werd hij met de auto opgehaald door dokter Theunisse. Hij was niet alleen dokter, maar ook vice-voorzitter van Berghem Sport!
- Op 26 december 1956 was het heel koud. Er was geen winterstop en Berghem Sport 1 moest thuis tegen Herpinia spelen. De spelers beschikten toen niet over warme trainingspakken. Dus de spelers trokken toen lange winterjassen aan om warm te worden. Op de foto zijn allemaal spelers van Herpinia te zien op het 'Meester Gielenplein'. Het was ijzig-koud wist Adriaan te vertellen en wonnen met 1-0!

Vrijwilligerswerk Berghem Sport

- Jarenlang heeft Adriaan de niet-selectie getraind op de vrijdagavond.
- Bij de jeugd heeft hij de F-jes op de woensdagmiddag getraind en ook de E1, B1 en de A1 getraind.
- Ook is hij met een B/A-combinatie op kamp geweest in Oisterwijk. Samen met Toon Klerks en zijn vrouw Ine. Spelers die mee gingen waren o.a. Jan van Deutekom, Hennie Bloem, Henk Hoeks, Hans Klerks, Tonnie Ceelen, Peter van Kessel en Henk Gijsbers. Adriaan heeft in de A1 ook leden van de Club van 100, Willy v.d. Hoogen en Willy Willemsen, en Pedro van Heumen getraind.
- Ook is hij enkele jaren beheerder geweest.


Wilt u Lid worden van onze club?
Secretariaat Club van 100 Berghem Sport
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Sinds 12-07-2017